آموزش نرم افزار  متلب و سیمولینک

آموزش نرم افزار متلب و سیمولینک

کد محصول: آموزش متلب
وضعیت انبار: در انبار

در این مقاله سعی دارم که آموزش یکی از بزرگترین و گسترده ترین نرم افزارهای تخصصی و مهندسی یعنی نرم افزار متلب را بصورت رایگان برای شما عزیزان قرار دهم

آموزش نرم افزار  متلب و سیمولینک

در این مقاله سعی دارم که آموزش یکی از بزرگترین و گسترده ترین نرم افزارهای تخصصی و مهندسی یعنی نرم افزار متلب را بصورت رایگان برای شما عزیزان قرار دهم.متلب همانطور که از اسمش پیداست یک نرم افزار محاسباتی ماتریسی چند منظوره برای مهندسان و دانشجویان می باشد که داشتن دانش کار با نرم افزار متلب می تواند تا حد بسیار بالایی مشکلات شبیه سازی و محسباتی مهندسین و دانشجویان را برطرف نماید. در ادامه نیز به سرفصل های فایل آموزشی متلب اشاره خواهم نمود.

این مطلب مطمئنا نمی تواند مرجع کامل و مناسبی برای یک کاربر حرفه ای باشد ، ولی طبیعتا برای افرادی که تمایل به یادگیری نرم افزار متلب را دارند مفید و موثر خواهد بود.ذکر یک مقدمه در مورد متلب خالی از لطف نیست :

MATLAB یک زبان سطح بالا و با محیطی جذاب می باشد، که در ابتدا براساس زبان برنامه نویسی C توسعه داده شد. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژه MATrix (ماتریس) وLABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه ‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.

امروزه استفاده از نرم‌افزار MATLAB در علوم مهندسي آنچنان رايج شده‌است كه كمتر كتابي مي‌توان يافت كه حداقل يكبار از كلمه‌ي MATLAB استفاده نكرده باشد. در تبليغ‌هاي سال‌هاي نه چندان دور آموزشگاه‌ها، عدم تسلط بر زبان انگليسي و بعدها عدم تسلط با كامپيوتر مصادف با بي‌سواد بود. اما امروزه صحبت از بي‌سوادي مهندس‌هايي است كه با زبان MATLAB آشنايي ندارند.

 

 

 

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!