آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - ایجاد و استفاده از user controls

آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - ایجاد و استفاده از user controls

کد محصول: آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET
وضعیت انبار: در انبار

 بخش دوم آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET مربوط است به کنترل های کاربر (User controls) و کنترل های سفارشی (Custom controls)

 آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - ایجاد و استفاده از user controls

بخش دوم آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET مربوط است به کنترل های کاربر (User controls) و کنترل های سفارشی (Custom controls). که توضیح مختصری را در زیر آورده ام ، شما می توانید ادامه این آموزش را در فایل قایل دانلود مطالعه نمائید.

ASP.NET برای ایجاد کنترل های وب دو مدل را ارائه داده است :

1) کنترل های کاربر (User controls) 

 2) کنترل های سفارشی (Custom controls)

کنترل های کاربر همانند یک وب فرم استاندارد نوشته می شوند.بنابراین ایجاد آنها با استفاده از محیط ویژال نسبتا ساده است. کنترل های کاربر به صورت ساده ای روی صفحه قرار گرفته و خواص آنها را نمی توان از طریق پنجره خواص تنظیم کرد. همچنین امکان اضافه کردن آنها به Toolbox نیز وجود مدارد . به اشتراک گذاشتن آنها صرفا از طریق قرار دادن فایلهای یک کنترل کاربر در دایرکتوری برنامه صورت می گیرد.

اما بر خلاف کنترل های کاربر که همانند فرم های وب نوشته می شوند ، کنترل های سفارشی کامپایل شده و با فرمت بایناری به شکل dll ارائه می گردند.کنترل های سفارشی بدون کمک طراح ویژال ساخته می شوند و بنابر این نوشتن آنها مشکل تر است .چون کامپایل شده هستند قابلیت افزودن به Toolbox را داشته و بنابراین نحوه استفاده از آنها همانند یک کنترل متداول وب و مانند TextBox و غیره است.همچنین تنظیم خواص آنها به کمک پنجره خواص نیز مویسر است.

هنگام به کار گیری کنترل های کاربر و یا کنترل های سفارشی بحث کارآیی اهمیت خاص ندارد .زیرا هر دو از فضای نام system.web.UI.Control مشتق می شوند و کارآیی یکسانی خواهند داشت.

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!