آموزش زبان برنامه نویسی python

آموزش زبان برنامه نویسی python

کد محصول: python
وضعیت انبار: در انبار

 برنامه نویسی python زبانی سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز میباشد.بر خلاف برخی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج دیگر که بلاک‌های کد در آکولاد تعریف می‌شوند.

آموزش زبان برنامه نویسی python

 برنامه نویسی python زبانی سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز میباشد.بر خلاف برخی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج دیگر که بلاک‌های کد در آکولاد تعریف می‌شوند. این زبان از زبان‌های برنامه‌نویسی مفسر بوده و به صورت کامل زبانی شیءگرا است که در ویژگی‌های زبانهای تفسیری perl، robi، اسکیم، اسمال‌تاک و تی‌سی‌ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند. برنامه نویسی python پروژه‌ای آزاد و متن‌باز توسعه‌یافته‌است و توسط بنیاد نرم‌افزار پایتون مدیریت می‌گردد.


فهرست برخی از تغییرات عمده پایتون :


    تغییر پرینت چون یک تابع غیرقابل انتقال است نه یک توضیح، این باعث می‌شود که تغییر یک ماژول برای استفاده از یک تابع پرینت متفاوت، آسان باشد و بنابراین ایجاد نحو منظم تر می‌شود. در پایتون ۲٫۶ این امکان با تایپ کردن from – future – import print – function فراهم شد.
    اضافه شدن حمایت از یادآوری تابع انتخابی که می‌تواند برای معرفی تایپ خصوصی یا اهداف دیگر استفاده شود.
    یکسان کردن تایپ str/Unicode، به نمایندگی از یک متن، و معرفی یک تایپ byte تغییرناپذیر؛ با یک تایپ مطابق با bytearray تغییرپذیر، که هر دو آرایه از بایت را ارائه می‌کنند.
    از بین بردن خصوصیات سازگاری معکوس، شامل کلاس‌های به فرم قبل، قسمت کردن اعداد صحیح، استثناءهای رشته‌ای، و گزارش‌های نسبتاً نا آشکار.


* سازمان‌های بزرگی که از برنامه نویسی python استفاده می‌کنند شامل:

گوگل، یاهو، سرن و ناسا هستند. ITA نیز از پایتون برای بعضی از اجزای خود استفاده می‌کند.

* پر کاربرد ترین واسط گرافیکی کاربر که برای  برنامه نویسی python نوشته شده است شامل موارد زیر میباشد:


    تکینتر (به صورت پیش‌فرض همراه با نسخه‌های استاندارد پایتون ارائه می‌شود و یک رابط شیءگرا برای ابزار Tcl/Tk در محیط پایتون فراهم می‌کند)
    پای‌کیوت
    PyGTK
    wxPython
    pyFLTK
    FXpy
    PyOpenGL


برنامه هایی که با زبان پایتون نوشته شده است:

    sublime text که یک ویرایشگر متنی چند پلتفرمی برای کدنویسی هست و از نحو دستورات زبان های برنامه نویسی بسیاری پشتیبانی میکند.
    BitTorrent اصلی ترین و معروف ترین نرم افزار دانلود و اشتراک گذاری فایل در شبکه های نظیر به نظیر.
    Blender یک نرم افزار آزاد و متن باز کم حجم و قدرتمند برای ساخت مدل ها و انیمیشن های سه بعدی که در ساخت آن از زبان پایتون استفاده شده است. همچنین این نرم افزار از زبان پایتون برای اسکریپ نویسی داخل خود استفاده میکند.
    CINEMA 4D یک نرم افزار قدرتمند دیگر برای انجام کارهای سه بعدی است که از زبان پایتون برای اسکریپت نویسی داخلی خود استفاده میکند.
    Dropbox یکی از معروف ترین و بهترین سرویس های میزبانی فایل در اینترنت.
    OpenShot Video Editor یک نرم افزار آزاد و متن باز ویرایشگر فایل های ویدئویی برای سیستم عامل لینوکس.
    Ubuntu Software Center نرم افزار گرافیکی نصب و مدیریت بسته های نرم افزاری برای سیستم عامل اوبونتو.
    Panda3D یک موتور بازی که با زبان های برنامه نویسی پایتون و C++ نوشته شده است.
    Pidgin یک نرم افزار معروف پیام رسان که از زبان پایتون به همراه زبان های دیگر برای نوشتن استفاده شده است.

این ها تنها نمونه هایی از برنامه هایی هست که با زبان برنامه نویسی python نوشته شده و علاوه بر مواردی که ذکر شد، برنامه های بسیاری نیز وجود داره که با جستجو در اینترنت میتوانید آنها را پیدا کنید.این نشان دهنده این هست که زبان پایتون در عین سادگی میتواند بسیار قدرتمند باشد و برای ساخت برنامه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!