آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - وب سرویس ها

آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - وب سرویس ها

کد محصول: زبان برنامه نویسی ASP.NET
وضعیت انبار: در انبار

 کاربران عزیز می توانند آموزش برنامه نویسی ASP.NET را در ده بخش جداگانه از رولیکا بصورت رایگان دانلود نمایند.

 آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET - وب سرویس ها

کاربران عزیز می توانند آموزش برنامه نویسی ASP.NET را در ده بخش جداگانه از رولیکا بصورت رایگان دانلود نمایند. که کار تهیه این فایل های آموزشی که بصورت رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار می گیرد ، از شرکت پیشگامان فناوری (استاد وحید نصیری) nasiri@persiaelearning.com می باشد که از ایشان به خاطر تهیه این دوره آموزشی کمال تشکر را داریم.


در اولین بخش آموزش زبان برنامه نویسی ASP.NET به بحث وب سرویس ها پرداخته شده است .

از صفحات ASP.Net به عنوان رابط کاربری و خروجی ارائه شده به کاربر در برنامه نویسی NET. استفاده می شود . صفحات ASP.Net اطلاعات صفحات وب را در هر مرورگر یا برنامه کلاینت ساید ( سمت مشتری ) به کاربر ارائه می دهند .

یک مرور اجمالی بر صفحات ASP.NET

  1. سرور ASP.Net دارای یک ماشین مجازی است که کدهای ASP.Net را به کدهای HTML و اسکریپت تبدیل کرده و سپس به کامپیوتر کاربر ارسال می کند .
  2. صفحات ASP.Net برای نمایش در هر نوع مرورگر و یا وسیله ای مثل کامپیوتر ، نت بوک و یا موبایل ها سازگاری دارند . موتور پردازشگر صفحات ASP.Net کد مناسب و سازگار با هر نوع مرورگری را با توجه به ویژگی های آن تولید می کند .
  3. صفحات ASP.Net با هر زبان برنامه نویسی که توسط موتور پردازشگر NET. یا CLR ( Commen Language Runtime ) پشتیانی می شود مثل VB یا #C سازگاری دارند .
  4. این صفحات بر پایه چارچوب NET. ساخته شده اند و به همین دلیل تمامی ویژگی ها و محسنات آن را مثل محیط مدیریت و برنامه نویسی ، امنیت داده ای و کلاس بندی را شامل می شوند .
  5. صفحات ASP.Net بسیار انعطاف پذیر و قابل گسترش هستند . زیرا شما می توانید کنترل هایی که خود ساخته اید و یا از سایر منابع تامین کرده اید را به این صفحات اضافه نمایید .

وب سرویس ها

وب سرویس ها واحدهایی هستند که برای سایر برنامه ها داده هایی را فراهم می کنند .وب سرویس ها نسل دیگری از برنامه نویسی تحت وب محسوب می شوند تمام برنامه های تحت پروتکل های استاندارد موجود مانند HTTP,XML, SOAP می توانند به وب سرویس ها دسترسی داشته باشند.

وب سرویس های ASP.NET ساده ترین راه را برای پیاده سازی آن ارائه داده اند .VS.NET به صورت خودکار قسمت های مختلف یک برناه را مانند WSDL(web service discovery language) , (DISCO) Web service discovery  و غیره را تولید می کند.

دات نت فریم ورک ابزاری را نیز برای تولید یک کلاس پروکسی جهت دسترسی به وب سرویس ها طرف کلاینت فراهم کرده است.

وب سرویس ها بر مبنای دریافت و تولید پیغام ها بنیانگذاری شده اند.مصرف کنندگان یک وب سرویس می توانند تحت هر سیستم عاملی و با هر زبانی نوشته شوند.

ادامه این آموزش را که مقدمه ای از آن را در اینجا مطالعه نمودید می توانید بصورت رایگان از لینک دانلود دریافت نمائید.

 

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!