آموزش Autodesk Inventor 2016

آموزش Autodesk Inventor 2016

کد محصول: Autodesk Inventor 2016
وضعیت انبار: در انبار

 نرم افزار Autodesk Inventor  از نرم افزارهای طراحی و مدلسازی مکانیکی و یا CAD می باشد. اینونتور سالهاست است که به دنیای طراحی مکانیکی معرفی شده است،

 معرفی Autodesk Inventor

نرم افزار Autodesk Inventor  از نرم افزارهای طراحی و مدلسازی مکانیکی و یا CAD می باشد. اینونتور سالهاست است که به دنیای طراحی مکانیکی معرفی شده است، اما بعد از خریداری شدن توسط شرکت معتبر اتودسک و اضافه شدن قابلیت های منحصر به فردی به آن، استفاده از آن به مراتب زیاد تر شده است به صورتی که هم اکنون به رقیب سرسختی برای نرم افزار Solidworks تبدیل شده است.
بسیاری از مهندسین مکانیک با گرایش ساخت و تولید، طراحی جامدات، حرارت و سیالات، جوشکاری، قالب سازی، اتومکانیک، مکانیک خودرو، کشتی، هوافضا و تاسیسات کاربرد دارد. توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال 2006 و 2007 پرفروش‌ترین نرم‌افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد و از نرم‌افزارهای معروف دیگر در این زمینه نیز سبقت بگیرد. از جمله قابلیت های بی نظیر اینونتور می توان به امکان شبیه سازی قطعات استاندارد مکانیکی و انجام محاسبات طراحی اجزای مکانیکی هنگام طراحی قطعات و مجموعه های مونتاژی اشاره کرد. به عنوان مثل در نرم افزار Autodesk Inventor دستوری مختص طراحی محور یا شفت (Shaft) وجود دارد که در آن امکان بررسی تنش های به وجود آمده در محور در اثر انواع گشتاورهای خمشی و پیچشی وجود دارد! امکانی که در هیچ یک از نرم افزارهای رقیب حتی سالیدورک هم در نظر گرفته نشده است ، به همین ترتیب هنگام طراحی چرخدنده ها امکان تحلیل تنش تماشی در چرخدنده ها و هنگام طراحی پیچ امکان آنالیز تنش محوری در نظر گرفته شده که به این ترتیب اینونتور را به یکی از بی نظیرترین نرم افزارهای طراحی در سطح بین المللی تبدیل نموده است.

 در تصویر زیر نمایی از نرم افزار Autodesk Inventor را میتوانید مشاهده کنید.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!