Telnet چیست؟ هک تل نت

Telnet چیست؟ هک تل نت

کد محصول: Telnet چیست؟
وضعیت انبار: در انبار

Telnet یک پروتکل شبکه که در اینترنت و شبکه های محلی برای ارائه یک ارتباط دوطرفه متنی، با استفاده از اتصال پایانه های مجازی است.

Telnet چیست؟ هک تل نت

Telnet یک پروتکل شبکه که در اینترنت و شبکه های محلی برای ارائه یک ارتباط دوطرفه متنی، با استفاده از اتصال پایانه های مجازی است.
Telnet یا Telecommunication network نرم افزاری است که به افراد توانایی کنترل قسمت های مختلف یک کامپیوتر را از راه دور می دهد. تمام این توانایی ها در محیط متنی صورت می گیرد و تنها به وسیله ی یک سری دستورات است که می توانیم به اهداف خود برسیم . این دستورات جا به جا شده بین کامپیوتر میزبان و میهمان، به صورت متن منتقل می شود و بنابراین امنیت کمی خواهند داشت . پورت پیش فرض برنامه Telnet، عدد 23 است.

در این مقاله قصد داریم مقداری بیشتر خوانندگان و دوستاران به علم و هنر هک را با یکی از قدیمی ترین و آشنا ترین پروتکل های مبتنی برTCP-IP آشنا نمائیم.در ابتدا مقداری با خود این پروتکل آشنا خواهیم شد و سپس با چند مثال عملی با نحوه عملکرد تل نت و بعضی کاربردهای آن بیشتر آشنا می شوید.

در این دوران دیگر کمتر کسی است که نحوه استفاده از تل نت و بعضی از کاربردهای آن آموخته های اولیه ای را فرا نگرفته باشد ولی بیایید کمی به دوران گذشته برگردیم در زمانیکه هنوز پروتکل HTTP و محصول زاده شده از آن یعنی وب به دنیا نیامده بود و یا هنوز به این شکل پر قدرت امروزی در نیامده بود، آن دوران ، دوران استفاده از پروتکل های داده ای که بیشتر سطر فرمانی بودند و در حالت توسعه یافته تر به صورت فهرست وار به تبادل اطلاعات می پرداختند و توپولوژی ارائه اطلاعات نه به صورت جهانی (وب ) ، بلکه بصورت یک ساختار درختی و قابل برگشت به ریشه ی منبع،  ارائه می شد تل نت و گوفر می بودند…. ادامه بحث را می توانید با دانلود فایل آموزشی ارائه شده مطالعه نمائید.

این مقاله توسط گروه پسران شیاطین سیاه و گروه هکرهای کلاه سفیدان کوچ نشین و پرشین هکرز تهیه شده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
Has no item to show!